Odpowiedź, jak zawsze – to zależy. Od czego? Od tego, w jaki sposób salon jest zaaranżowany i od tego, jaka ogólna kolorystyka tam panuje. Wiadomo, że jeśli mamy czerwone meble, to nasze ściany nie mogą być żółte, a jeśli mamy zielony dywan, to nie pomalujemy ścian na czerwono. Tu właściwie wystarczy nutka gustu i samemu powinniśmy wybrać odpowiedni kolor.

Poza tym, wybór koloru ścian zależy również od rozplanowania i położenia mieszkania, a także od wielkości pokoju. Nie poleca się ciemnych kolorów w małych pomieszczeniach, ponieważ są one optycznie zmniejszane. Musimy również wziąć pod uwagę to, czy nasz salon nie jest połączony z kuchnią.

Jeśli czeka nas całkowita aranżacja pokoju, problem dylematu będzie mniejszy, ponieważ możemy z góry ustalić jakie meble kupić, a jakiego koloru wstawić zestaw wypoczynkowy oraz jaki kolor będą miały nasze ściany. Bardzo dobrze prezentują się na ścianach czerwienie, ale tylko w dużych pomieszczeniach, gdy pozostałe akcesoria, na przykład meble, są koloru czarnego.

Bardzo dobrym rozwiązaniem uzupełniającym ścianę w salonie, poza farbą w jednym kolorze, są różnego rodzaju szablony malarskie i naklejki na ścianę. Dzięki temu, że możemy dowolnie wybierać sobie wzory, możemy liczyć na jak najbardziej oryginalną kolorystykę i wzornictwo. Oczywiście nie polecamy tutaj typowych fototapet popularnych w latach PRL-u, bo widoczki pokazujące góry lub wodospady już dawno w modzie nie są. Można jednak zastanowić się nad przeróżnymi wzorami, które znacznie wzbogacą atrakcyjność naszej ściany.

Pamiętaj, aby nie wybierać po prostu według upodobania do koloru. Weź pod uwagę wyżej omówione czynniki, a farba, na którą się zdecydujesz, będzie na pewno dobrym rozwiązaniem.

Jaki kolor farby wybrać do salonu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *