Decydując się na przemalowanie ścian w naszym domu, mamy do wyboru kilka opcji. Pierwszą jest kupno białej farby i barwnika (pigmentu), kupno odpowiedniego koloru farby lub mieszanie farb, które oferują duże sklepy budowlane. To, na jaki sposób się zdecydujemy, zależy od zawartości naszego portfela i zdecydowania do odpowiedniego koloru.

Już na początku chciałabym napisać, że pierwsza metoda, z pigmentem, być może jest najtańsza, ale najmniej skuteczna. Jeśli jesteśmy pewni co do koloru, który chcemy wybrać, nie powinniśmy się decydować na pigment, ponieważ tak naprawdę nigdy nie uzyskamy pożądanego koloru. Wszystko zależy od tego, ile farby i jakiej jakości oraz jaką ilość pigmentu wymieszasz. Najczęściej jednak są to kolory pastelowe i mało kiedy takie, które będą nam odpowiadały. Możemy mocno przesadzić albo wlać za mało. Jest to więc dobre rozwiązanie dla osób, które znają jedynie ogólny kolor, jaki chcą mieć na ścianach. Osoby, które chcą określony odcień, muszą się zdecydować na inne opcje.

Mieszanie kolorów na zamówienie jest najdroższe, dlatego najbardziej praktycznym rozwiązaniem jest kupno odpowiedniego koloru farby. Praktyczne również dlatego, że jeśli zabraknie nam farby, to możemy w każdej chwili dokupić dokładnie taki sam kolor, co jest niemożliwe w przypadku korzystania farby z pigmentem lub mieszania farb na zamówienie.

Zatem jeśli nasz portfel nie jest nieograniczony i nie wiemy, ile tak naprawdę farby będzie nam potrzebnej, zdecydujmy się na wybór konkretnego koloru farby.

Pigment czy farba w odpowiednim kolorze?
Tagi:    

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *