W klimacie jaki mamy w Polsce bardzo częstym zjawiskiem jest pojawianie się na ścianach grzyba. Nawet najbardziej wyrafinowane metody i najnowocześniejsze farby nie ustrzegą Twojego domu przed nim, jeśli nie wyeliminujesz środowiska przyjaznego do jego rozwoju.Trzeba sobie zdać sprawę, iż pleśń domowa i grzyby są w panujących u nas warunkach klimatycznych codziennością. Nie widzimy unoszących się w powietrzu zarodników, które mogą być bardzo groźne dla naszego zdrowia. Najważniejsze jest więc usunięcie przyczyny jego występowania.

Pierwszą przyczyną występowania tej niezbyt estetycznej przypadłości ścian jest wilgoć. Brak odpowiedniej wentylacji wytwarza idealne środowisko do rozwoju grzybów i pleśni. W wyniku wahań temperatury para wodna unosi się i skrapla na ścianach. Rosa tak powstała to miejsce idealne dla grzyba i pleśni.

Woda może również dostawać się do pomieszczenia z zewnątrz. Klasycznym tego przykładem jest na przykład pęknięta rynna, która powoduje, iż ściana jest wilgotna cały czas. Inne wady konstrukcyjne, czy też uszkodzenia dachu mogą również stanowić dobre źródło wilgoci. Podstawą usuwania grzyba będzie w tym przypadku usuwanie usterki.

Woda może również przedostawać się do pomieszczenia z zewnątrz, np. na skutek pękniętej rynny, nieszczelnego dachu lub innych wad konstrukcyjnych budynku. W takim przypadku, walkę z grzybem rozpoczynamy od usunięcia usterki.

Dlaczego na ścianach pojawia się grzyb?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *