Ściany to chyba najważniejszy element w naszym domowym wnętrzu. Żadne meble nie pomogą bowiem w stworzeniu idealnej stylizacji, jeśli ściany będą wyglądały na niechlujnie wykończone.

Kolor ściany ma znaczenie. To fakt nie do podważenia, jednakże liczy się również to, w jaki sposób farbę położymy. Nawet najdroższa farba, bardzo wysokiej jakości może nie dać nam zbyt dobrego efektu, jeśli nie przyłożymy się do samego malowania.

Co wybrać? Wałek czy pędzel?

Jedno i drugie narzędzie jest teoretycznie dobre i polecane przez profesjonalistów. Każde z nich wymaga jednak innych umiejętności i wiedzy na temat zastosowania.

Wałek kojarzy nam się z pewnością z tym sprzętem, dzięki któremu praca przebiega znacznie szybciej i wydajniej. Niestety wałek nigdy nie będzie tak dokładny i profesjonalny jak tradycyjny pędzel. Ten drugi stosowany do malowania ścian od dawien dawna pozwala położyć farbę bardzo dokładnie i precyzyjnie.

Wałki i pędzle możemy zakupić w najróżniejszych wymiarach. Nie ma zatem wątpliwości, że dobierzemy ich wielkość do każdej ściany i każdego, nawet najmniejszego zakamarka.

Sztuka malowania pędzlem

Trzeba pomalować niejedną ścianę, żeby w końcu nabrać wprawy we władaniu pędzlem. Są jednak pewne wskazówki, jak odpowiednio nakładać farbę przy jego pomocy.

Przede wszystkim zawsze zaczynamy od sufitu, czyli od góry naszej ściany. Następnie, etapami przechodzimy do samego dołu. Podczas malowania ściany pędzlem powinniśmy od razu nastawić się, że jedna warstwa nie wystarczy. Z pewnością konieczne będzie dwuetapowe pokrycie całej powierzchni ścian.

Zacieki od farby na naszej świeżo malowanej ścianie to oznaka braku profesjonalizmu. Jeśli chcemy się przed tym ustrzec koniecznie, po każdym namoczeniu naszego pędzla powinniśmy odsączyć pędzel od nadmiaru farby.

A może wałek

Malując ściany wałkiem, mamy o tyle ułatwioną sprawę, że w bardzo łatwy sposób możemy dostosować długość kija, którym będziemy poruszać się wałkiem po ścianie.

W ten sposób nawet bez drabiny dotrzemy do sufitu.

Podczas malowania ściany wałkiem z pewnością przyda nam się kuweta do której nalejemy odrobinę farby. Wówczas znacznie łatwiej będziemy mogli kontrolować jej ilość. Zobacz inne porady także tutaj: http://blog-budowlany.com.pl

aranzacja-salonu-fiolet-nowoczesna

Pędzel, czy wałek?
Tagi:    

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *