sklep budowlanyDla wielu z nas róż kojarzy się z tandetą i kiczem. Jednak okazuje się, że jest bardzo popularnym kolorem stosowanym przez projektantów do urządzania wnętrza dla dziewczynek.

Bardzo często odpowiednie połączenie koloru mebli, ścian i dodatków w kolorze różowym może okazać się prawdziwym hitem. Róż zaczął powracać do łask, a odpowiednio wykorzystany może być wielką ozdobą pokoju. Zależnie od wybranego odcienia – może on być dobry zarówno dla dorosłej kobiety, dorastającej dziewczyny, jak i dla małej księżniczki,

Jak więc w modny i stonowany sposób urządzić różowy pokój dla dziewczynki? Zacznijmy urządzanie od pomalowania ścian. Nie przesadzajmy tutaj z i intensywnością tego koloru. Jedna ściana wymalowana na różowo w zupełności wystarczy, resztę dopełnią dodatki. Co z pozostałymi? Pomyślmy nad kolorami, które będą harmonizowały z różowym. Tutaj doskonale się sprawdzą barwy pastelowe, które nie tylko rozjaśnią pomieszczenie, ale także złagodzą intensywny róż.

Decydując się na wystrój w kolorze różowym ogromną wagę przywiążmy do dodatków w tym kolorze. Dobrym wyborem będą lekkie i cieniutkie zasłonki w tym kolorze, a na łóżku narzuta lub kocyk z różowymi dodatkami. Koce i narzuty poza . Do dekoracji wykorzystajmy również różnego rodzaju pojemniki do przechowywania. Funkcją ozdobną, ą także idealnym towarzyszem chłodnych wieczorów. Różowa może również być część mebli na przykład oparcie od krzesła czy też półki na ścianach. Pamiętajmy jednak, aby nie przesadzić, bowiem zbyt duża ilość różowych elementów może stworzyć wrażenie kiczu i tandety.

Warto łączyć róż z innymi kolorami i unikać przesady, do jakiej skłonne są małe dziewczynki. Zamiast tego, możemy zaproponować połączenie różowego z dodatkami w kolorze lawendy lub lilii. Najlepiej, jeśli wspólnie stworzymy projekt takiego pokoju – dzięki temu nauczymy się współpracy, a także świetnie będziemy się bawić. wystroju kolory takie jak lawendowy czy liliowy. Są one także bardzo subtelne i dziewczęce i mogą być znakomitym uzupełnieniem dla takiego wystroju pokoju. Zakupmy, więc trochę dodatków w tym kolorze, wymalujmy w takich odcieniach pozostałe ściany.

 

Dziewczynki bardzo dużą wagę przywiązują do pięknych wnętrz i detali. Warto już od najmłodszych lat wspólnie rozwijać zmysł estetyczny u naszych dzieci. Dzięki wspólnemu zaprojektowaniu pokoju dziewczynki, zyskami jej zaufanie, a wnętrze odpowiadające naszej małej królewnie. Najlepiej wybierzmy się wspólnie do  sklepu budowlanego i pokażmy jednak naszej córce, że świat kolorów jest znacznie bogatszy od palety odcieni różu.

Pokój dziewczynki – czyli nie taki róż straszny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *