Nasze mieszkania stają się coraz bardziej otwarte na rodzinę i przyjaciół i przestają być naszym cichym zakątkiem, w którym chowamy się przed otaczającą nas rzeczywistością. Kupujemy coraz piękniejsze meble czy dywany, których zadaniem jest zadowolić oko nie tylko nasze, ale i naszych gości. Warto otworzyć swój dom na sztukę i w niebanalny sposób ozdobić jego ściany.

Jednym z ważniejszych elementów na które musimy zwrócić uwagę są z pewnością ściany. Pierwsza sprawa to kolor – decyzje podejmujmy z głową w taki sposób, by kolor mebli dobrze komponował się z kolorem ścian. Powoli odchodzi się od jednolitego pokrycia ścian. Często decydujemy się na różne kolory ścian w jednym pomieszczeniu – często kontrastujące. Coraz więcej osób wie, że dzięki kolorom i odpowiednim dodatkom można modelować kształt i nastrój panujący w pomieszczeniu. Malowanie i ozdabianie ścian naszego lokum przypomina kobiecy makijaż – umiejętnie wykonany uwypukli zalety i zatuszuje wady. W tym celu stosuje się paski tapet, odpowiednie cieniowanie i nasycenie barw, a także wyjątkowe obrazy. Z wszystkich dostępnych metod, modelowanie pomieszczenia za pomocą obrazów jest najszybszym, najtańszym i najmniej inwazyjnym sposobem modelowania naszego wnętrza.

obrazyę

Warto umiejętnie dobierać obrazy – wybierzmy takie, które idealnie wkomponują się w wystrój pomieszczenia. Oczywiście nie zawsze mamy pomysł na to skąd i jakie obrazy kupić – tu z pomocą przychodzą aukcje sztuki organizowane często przy Akademiach Sztuk Pięknych. Innym rozwiązaniem jest zakup dzieł za pośrednictwem internetu. Jeśli zamiast malarstwa zdecydujemy się na przykład na grafiki, to właściwą decyzją będzie zakup antyramy, która ochroni je przed zniszczeniem.

Podobnie jest w przypadku rysunków czy zdjęć. Właściwie w każdym dobrym supermarkecie dostępne są antyramy w różnych rozmiarach a ich cena jest bardzo niska – pomogą zaś bardzo mocno w prezentowaniu wspomnianych wyżej grafik, rysunków czy zdjęć na ścianach naszego pokoju. Popularne jest też umieszczanie sporej ilości zdjęć przy schodach w domu oraz na korytarzach. Konkretne decyzje powinniśmy jednak podejmować samodzielnie i wedle uznania tak, by to nam wygląd pomieszczenia sprawiał niesamowitą przyjemność.

Sztuka dekoracji ścian
Tagi:        

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *