Ściany w dużym stopniu określają charakter wnętrza, dlatego warto zastosować oryginalne rozwiązania, które sprawią, że pomieszczenia staną się przyjaznym miejscem, idealnym dla odpoczynku i codziennego użytkowania.     Mamy dla Was kilka Inspiracji, które podsuną Wam ciekawe rozwiązania.

 

Na ścianie możecie namalować leśne wzory, kolorowe kwiaty, artystyczne stwory, jednym słowem wszystko, co tylko podsunie Wam wyobraźnia. W ich stworzeniu pomoże Wam wprawna artystyczna ręka. W zależności od Waszych upodobań takie rozwiązanie możecie zastosować w przedpokoju, salonie a nawet w kuchni. Sprawi to, że Wasze wnętrza zyskają unikatowy charakter, który będzie przyciągał wzrok odwiedzających Was gości.

aranżacja ścian
Sojka & Wojciechowski Pracownia Projektowania Wnętrz

 Jeśli nie macie artystycznych zapędów, do wykonania ciekawych kompozycji ściennych możecie użyć wzorów i szablonów. Ich różnorodności sprawi, że każdy odnajdzie coś dla siebie, tak by idealnie pasowało do stylu pomieszczenia, w którym wykorzystacie tą metodę dekoracyjną. Możecie zdecydować się na duże wzory, które będą obejmowały wszystkie ściany lub tylko jedną z nich. A jeśli wolicie delikatniejsze dekoracje ścienne wybierzcie małe szablony, które zastosujecie na wybranych fragmentach ściany np. nad łóżkiem, koło lustra czy przy dziecięcym biurku.

aranżacja ścian
Projektownia Agnieszka Michalec

Jeśli lubicie oryginalne rozwiązania, zaproście do Waszego wnętrza pomysłowego graficiarza, który wyczaruje Wam niezwykłą dekoracje ścienną. Takie ekstrawaganckie rozwiązanie będzie idealne, kiedy próbujecie pogodzić dwie skrajne wizje wystroju wnętrza. Dzięki nietypowej dekoracji, stworzycie wnętrze, które będzie idealnie dopasowane do Waszych gustów i będzie się Wam w nim wyjątkowo miło przebywało.

aranżacja ścian
Podlaszewski Architektura Wnętrz

Subtelny efekt osiągniecie przy zastosowaniu przecierek lub wykorzystaniu do malowania m.in. gąbek czy woreczków foliowych.Tak delikatna faktura będzie idealnym rozwiązaniem do sypialni. Pozwoli to na stworzenie bardzo przytulnej oazy- miejsca odpoczynku i relaksu.To rozwiązanie możecie z powodzeniem wykorzystać także w salonie czy korytarzu.

aranżacja ścian
NEW CONCEPT DESIGN

A jeśli jesteście zwolennikami niestandardowych rozwiązań, wykorzystajcie farbę tablicową do stworzenia oryginalnej dekoracji. Możecie pomalować nią całą ścianę, tworząc dzieciom ogromną tablice na ich artystyczne rysunki lub wybrać fragment nad łóżkiem albo biurkiem. Możecie także przy pomocy szablonów stworzyć mapę świata, na której można zaznaczać miejsca, które już odwiedziliście lub marzycie, by je odwiedzić.

aranżacja ścian
JUSSS / projektowanie wnętrz

To propozycje nietypowych ścian, które są wspaniałą inspiracją do zmian w otaczających nas wnętrzach. Nawet niewielka przeróbka potrafi wyprowadzić do wnętrza nową energie, która sprawi, że miło będzie się Wam przebywało w danym pomieszczeniu.

5 pomysłów na oryginalną ścianę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *