Wbrew pozorom białe farby do malowania ścian wcale nie wyszły z mody. Za sprawą swojego uniwersalnego charakteru w dalszym ciągu znajdują szerokie zastosowanie zarówno w domach czy mieszkaniach, jak i obiektach użyteczności publicznej.

Biel jest często stosowana jako baza wyjściowa. Niemniej kolor ten może także stanowić idealne tło dla innych barw, świetnie sprawdzi się w połączeniach kontrastowych, a nawet zda egzamin w przypadku, w którym nie mamy jeszcze pomysłu na aranżację.

Farba akrylowa czy lateksowa?

Farby akrylowe i lateksowe należą do najpopularniejszych i najchętniej kupowanych farb przez osoby planujące malowanie wnętrz.

Farby akrylowe, powstające na bazie wody, bardzo dobrze się rozprowadzają i doskonale kryją. Nadają się do malowania nie tylko ścian wewnętrznych, ale też sufitów.

Farby lateksowe zwykle zaliczane są do farb akrylowych. Jednak tego rodzaju farby charakteryzują się wysoką odpornością na ścieranie i zmywanie, przez co są często stosowane w najróżniejszych pomieszczeniach, takich jak mieszkania, biura czy obiektach użyteczności publicznej.

Gdzie stosować białą farbę?

Z czystym sumieniem można odpowiedzieć, że biała farba sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Biel może stanowić idealne tło dla dowolnej aranżacji: nowoczesnej, klasycznej, rustykalnej czy nawet awangardowej.

Co więcej, biel doskonale komponuje się z innymi barwami, również kontrastującymi. Połączenie bieli i brązu zharmonizuje wnętrze, duet z czerwienią doda nam energii i będzie działał stymulująco, a w zestawieniu z zielenią czy błękitem ukoi nasze zmysły.

Na biel możemy skusić się zarówno urządzając salon czy sypialnię, jak i kuchnię lub łazienkę. Warto także wspomnieć, że biała farba pomoże nam optycznie powiększyć wnętrze. Natomiast w przypadku dużych pomieszczeń, fantastycznie podkreśli ich przestronny charakter.

Biała farba – jaką wybrać i gdzie stosować?
Tagi:            

Komentarz do “Biała farba – jaką wybrać i gdzie stosować?

  • 14 stycznia 2016 z 14:38
    Permalink

    Biała farba jest elegancka, prosta i uniwersalna

    Powtórz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *