Grzejniki przenośne, które są idealnym sposobem na dogrzanie pojedynczego pokoju, zazwyczaj kojarzą nam się z większymi lub mniejszymi urządzeniami elektrycznymi. Jednak w ofercie grzejników przenośnych znajdziemy również modele gazowe, które cieszą się nie mniejszą popularnością od swoich elektrycznych odpowiedników.

Czym jest nagrzewnica?

Jednym z podstawowych rodzajów grzejników gazowych są nagrzewnice. W tych urządzeniach palnik połączony jest bezpośrednio ze sprężarką powietrza. Gaz spalany jest pod ciśnieniem, natomiast ciepło z dużą siłą wydmuchiwane jest na zewnątrz.

Nagrzewnice stosowane są do ogrzewania przede wszystkim dużych pomieszczeń, o powierzchni do 300 metrów kwadratowych. Doskonale sprawdzą się w warsztatach, halach produkcyjnych, garażach, a także przy osuszaniu domów.

Pozostałe rodzaje piecyków gazowych

W grupie grzejników gazowych, których pełną ofertę możemy zobaczyć przykładowo na castorama.pl, wyróżniamy też piecyki na podbłękit, piecyki z palnikiem ceramicznym oraz piecyki z katalizatorem. Modele te znajdują zastosowanie głównie w średniej wielkości pomieszczeniach, niewielkich warsztatach czy sklepach.

W piecykach na podbłękit, których działanie odczuwalne jest niemal natychmiast po uruchomieniu, wykorzystywany jest efekt promieniowania i konwekcji. Piecyki z palnikiem ceramicznym zapewniają równomierne rozprowadzanie oraz długie utrzymywanie ciepła. Z kolei największą zaletą piecyków z katalizatorem jest możliwość długotrwałego działania bez przerwy, nawet do 120 godzin.

Parametry grzejników gazowych

Najważniejsze parametry piecyków gazowych, które należy wziąć pod uwagę podczas zakupu, to moc grzewcza, regulacja mocy, zużycie gazu oraz rodzaj stosowanego gazu.

Grzejniki gazowe – rodzaje, zastosowanie i parametry

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *