Czyszczenie ścian wymaga przede wszystkim wiedzy w jaki sposób usunąć zabrudzenia bez niszczenia struktury mytej powierzchni.  Najważniejsze okazuje się bowiem dobranie odpowiedniego środka oraz metody, a także znajomość interakcji jakie zachodzą pomiędzy podłożem, a określonymi substancjami.

kurzawka-miotelka-do-kurzu

Zacznę od kilku uwag o charakterze ogólnym. Przede wszystkim regularnie ścieraj kurze ze swoich ścian za pomocą miotełki bądź odkurzacza. Jeśli którekolwiek z nich ma ostre krawędzie owiń je starym t-shirtem wykonanym z bawełny. Ważne żebyś czynność tą wykonywał regularnie i nie pozwalał kurzowi na przylgnięcie do ściany bądź zawilgocenie. Podczas czyszczenia nie zapomnij o przykryciu sprzętów mogących ulec zniszczeniu prześcieradłami bądź workami foliowymi. Ścianę zacznij myć od dołu co uchroni Cie przed powstaniem zacieków i śladów. Osusz miękkim ręcznikiem i wywietrz pomieszczenie. Na koniec ważna informacja – miej przygotowane dwa wiaderka – z woda brudną i czystą i gąbkę płucz tylko w tym pierwszym.

plamy

Przy czyszczeniu zabrudzonych ścian z trwałych plam przede wszystkim zacznij od identyfikacji podłoża. Farby nowego typu są zmywalne i to ułatwi Ci zadanie. Gorzej gdy masz do czynienia z farbami kredowymi i innymi związanymi ze starszymi technologiami. W takim przypadku zastanów się czy nie warto zmyć całej ściany z farby i pomalować jej na nowo.

Kids painting

Teraz mała podpowiedź – najprostszą ale i bardzo efektywną mieszanką będzie soda oczyszczona z wodą, które stworzą pastę czyszczącą. Dzięki niej usuniesz ślady po farbach pastelowych, pisakach, markerach i tym podobnych. Nakładasz na suchą ściereczkę i po chwili plamy znikną.

Istnieje tez szansa na usunięcie czarnych lub szarych smug jakie powstają w wyniku ocierania mebli o ścianę. Pomoże Ci w tym… pasta do zębów. Pozostawiamy ja na kilka minut na zabrudzeniu po czym ścieramy suchą szmatką. Gotowe!

Ściany można też czyścić ciepłą wodą najlepiej z dodatkiem szarego mydła. Zadziała również szklanka octu winnego wlana do wiadra ciepłej wody. Najważniejsze to unikanie korzystania z produktów zawierających alkohol przy czyszczeniu ścian.

Do naprawdę silnych zabrudzeń możesz użyć jeszcze innej mikstury. 100 g sody oczyszczonej wsyp i zmieszaj z 4 litrami wody, po czym przetrzyj tym zabrudzoną powierzchnię, osusz i sprawdź efekty. W razie konieczności działanie powtórz. Po uzyciu mieszanin zawierających ocet nie musisz przecierać ściany czymkolwiek.

W kolejnej części poradnika zajmiemy się ścianami z zabrudzonymi tapetami. Zapraszam!

http://www.wikihow.com/Clean-Walls

Jak czyścić różne rodzaje ścian? Część

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *