Jednym z najpopularniejszych trendów we wnętrzarskiej modzie jest odnawianie starych mebli i elementów wyposażenia wnętrz. Efektownie pomalowane i ozdobione, zyskują zupełnie nowy blask i stanowią wyjątkową dekorację wnętrza. Co ciekawe, w podobny sposób można odnowić również stare drzwi, a także nadać im zupełnie inna funkcję niż dotychczas.

Projekty typu DIY to znakomity sposób na przeprowadzenie wnętrzarskich eksperymentów oraz wzbogacenie aranżacji o niepowtarzalne dekoracje. Wszystko to co odnowimy samodzielnie, będzie miało ponadto szczególne miejsce, pośród elementów wyposażenia, które po prostu kupiliśmy. Jeśli wymieniamy drzwi na nowe, te które zdemontujemy możemy jeszcze ciekawie wykorzystać. Natomiast w artykule pt. Drzwi wejściowe do domu – jakie wybrać, znajdziemy porady odnośnie wyboru nowych drzwi zewnętrznych.

Oto kilka ciekawych pomysłów na kreatywne wykorzystanie starych drzwi wejściowych.

W domu

drzwi wejściowe

Wykonane z drewna, jedno lub dwuskrzydłowe drzwi, znajdą szerokie zastosowanie nie tylko w wykańczaniu otworów drzwiowych. Niezwykle ciekawym pomysłem jest wykonanie ze starych drzwi wezgłowia łóżka. Będą się one znakomicie komponować z łóżkiem o prostej formie. Powierzchnię skrzydła możemy odnowić i pomalować na wybrany kolor, albo postarzyć w metodami shabby chic.

Stare drzwi wejściowe mogą nam też posłużyć do wykonania zabudowy szafy wnękowej, czy wejścia do spiżarni. Innym ciekawym pomysłem jest zamontowanie ich na specjalnych prowadnicach i użytkowanie jako drzwi wewnętrznych przesuwnych, oddzielających np. jadalnię od kuchni lub salonu.

W ogrodzie

drzwi do ogrodu

Stare drzwi sprawdza się również doskonale w aranżacji ogrodu i tarasu. Przy ich użyciu można wykonać np. efektowny stół ogrodowy. Jeśli powierzchnia drzwi jest idealnie płaska, wystarczy dorobić do nich nogi np. w formie koziołków. Natomiast jeśli zdobią je frezowania możemy je dodatkowo wyeksponować poprzez pokrycie drewna taflą szkła.

Jak kreatywnie wykorzystać stare drzwi wejściowe w aranżacji wnętrz?
Tagi:            

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *