Co roku nasze wnętrza aranżowane są zgodnie z obowiązującą modą. Również w tym roku czeka nas boom związany z zastosowaniem określonych barw w pomieszczeniach. Czego możemy się spodziewać?

Szmaragd w roli głównej

Na pewno już wiecie, że kolorem roku 2013 został szmaragd. Został on wybrany przez Panteone Color Institute. Jego zastosowanie we wnętrzach przyczyni się do uzyskania niezwykłego charakteru. Możemy go użyć nie tylko jako koloru wiodącego, ale także jako dodatków.
Szmaragd idealnie skomponuje się m.in. z beżem lub bielą. Takie połączenie stworzy wnętrze w stonowanej stylistyce. Szmaragd będzie także doskonale wyglądał z barwą granatową lub barwą czarną. Chcąc wypełnić wnętrze dość odważnie pomyślmy nad zestawieniem szmaragdu z kolorem pomarańczowym. Nie bójmy się także łączyć go z innymi kolorami. Im odważniej, tym ciekawiej.

Gdzie możemy użyć szmaragdu? Praktycznie wszędzie. Doskonale odnajdzie się w salonie czy sypialni. Jego barwa kojarzona jest z luksusem, dlatego bez zarzutu odnajdzie się we wnętrzach nowoczesnych. W postaci niewielkich dodatków urozmaici również łazienkę, kuchnię a nawet korytarz.

Warto zaznaczyć, że szmaragd odnajdzie się nie tylko we wnętrzach, ale także w modzie.

szmaragd

Inne modne kolory we wnętrzach

Poza szmaragdem, wśród kolorów, które będą królowały tego roku wyróżniono liczne odcienie niebieskiego (w tym błękit oraz szafir),  barwę oliwkową, kolor bursztynowy, róż czy mango. Są to bardziej stonowane barwy i zapewne niektóre z nich już od dawna panują w naszych mieszkaniach. Co nie znaczy, że nie możemy ich użyć w większej ilości lub w kombinacji z pozostałymi kolorami. W zależności od naszych preferencji, możemy wypełnić wnętrza dowolnymi z nich. Jeśli jesteśmy zainteresowani głębszymi i mającymi większe znaczenie łączeniami barw, tajniki ich zestawień możemy poznać w tym miejscu. Pamiętajmy również, że powyższe kolory bardzo dobrze przełożą się na dekoracje. Niewielkie akcenty w postaci poduszek czy obrazów zamienią nasze wnętrze w modne i stylowe mieszkanie.

źródło zdjęć: Andrew Morrell Photography / Foter.com / CC BY-ND

Kolory 2013 we wnętrzach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *