Niewątpliwie komfortowo jest wprowadzić się do mieszkania już po zakończonym remoncie. Niestety bardzo często jest tak, że remont toczy się obok nas i musimy się do nowej sytuacji przystosować i na jakiś czas ją zaakceptować. Zatem co zrobić, aby nie zwariować?

Na pewno nasze nastawienie jest ważne. Lepiej jest myśleć o tym, jak będzie wyglądało mieszkanie za kilka tygodni, a nie skupiać się na kurzu i brudzie jaki obecnie nas otacza.Dobrze, jeśli remont prowadzony jest etapowo. Nie zabierajmy się za wprowadzanie zmian we wszystkich pokojach równocześnie! Jeśli sądzimy, że dzięki temu przyspieszymy prace to jesteśmy w błędzie. A po drugie musimy zostawić sobie pokój, w którym będziemy mogli odpocząć i „uciec” od bałaganu.
Remont zacznijmy od pokoju położonego „najgłębiej” mieszkania. Przez cały czas trzeba dostarczać materiały budowlane, typu masa szpachlowa, farby czy płyty gipsowo-kartonowe. Dlatego pomieszczenia ulokowane bliżej drzwi wejściowych zawsze będą brudne. Zatem odświeżmy w pierwszej kolejności pokój „głęboki”, do którego będziemy mogli się przenieść.Jeśli zależy nam na szybkim uporaniu się z remontem, wybierzmy właściwe materiały budowlane – takie które pozwolą zaoszczędzić czas i zredukują ilość pyłu.
malowanie-ścian
Jeśli przedmiotem remontu jest wyrównanie ścian, to warto wybrać  gotową masę szpachlową. Gotowa masa szpachlowa po otwarciu od razu nadaje się do użycia. Oszczędzamy cenne minuty, jakie w przypadku gładzi w proszku trzeba poświęcić na jej rozrobienie. Poza tym przy stosowaniu gotowej masy nie powstaje tyle kurzu, co w wypadku stosowania masy w proszku.Zainwestujmy w dobrą ekipę, jeśli nie planujemy remontu przeprowadzać samodzielnie. Zatrudnienie ekipy składającej się z kilku osób gwarantuje ukończenie remontu w krótszym czasie. Skorzystanie z usług jednoosobowej firmy, po mimo tego, że może być tańsze, na pewno przedłuży prace nawet o kilka dni.
Na przebieg remontu wpływ ma również jakość już wykonanych przez ekipę prac. Staranność wykonania gwarantuje, iż remont skończy się rzeczywiście z chwilą posprzątania po wyjściu ekipy budowlanej.Po mimo tego, że remont ma „wielkie oczy” warto jest przez niego przebrnąć, by mieszkać ładniej.
Podziel zaplanowane prace remontowe
Tagi:

Komentarz do “Podziel zaplanowane prace remontowe

  • 6 stycznia 2015 z 11:47
    Permalink

    Kiedy możemy pozwolić sobie na remont w niezamieszkałym przez nas mieszkaniu, powinniśmy zdecydować się na remont niezbędnych rzeczy (np. podłogi, gładzie, armatura, malowanie). Prace, które wymagają mniejszego zaangażowania można wykonywać będą już w mieszkaniu przez cały czas. Odpowiednie zaplanowanie remontu to przede wszystkim oszczędność czasu i większy komfort.

    Powtórz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *