Nie ma się co oszukiwać. Kuchnia i łazienka należą do takich pomieszczeń w domu, że należy je traktować specyficznie. Powinniśmy także traktować je inaczej podczas malowania. Ściany w tych miejscach są bowiem szczególnie narażone na dostanie się na nie wody i wilgoci, dlatego trzeba użyć specjalnych farb lateksowych. Dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji jest farba lateksowa, która jest najbardziej wytrzymała i łatwo zmywalna. Dodatkowo, farby do kuchni i łazienki, zawierają środek przeciwgrzybiczny, który przydaje się poprzez nagromadzenie wilgoci.

Należy również zauważyć, że specjalna farba jest niejako obowiązkiem, ponieważ użycie zwykłej może powodować powstanie pleśni a nawet grzyba, co znacznie wpływa na bezpieczeństwo w domu. Jeśli w naszym gospodarstwie domowym dodatkowo znajdują się dzieci, czynnik ten jest jeszcze bardziej obowiązkowy.

Powinniśmy użyć farby, która będzie odporna na środki czyszczące, ponieważ ściany kuchenne, zwłaszcza ta, przy której znajduje się piec, jest znacznie narażona na tłuszcz, który nie jest łatwy do zmycia. A nietrudno o tłuszcz wydostający się z garnków  czy patelni.

Poza wyborem specyficznej farby, musimy już tylko pomalować. Spokojnie. To akurat robi się tak samo, jak w pozostałych pomieszczeniach. Pamiętajcie o bezpieczeństwie i higienie pracy.

Poza samym malowaniem, musimy koniecznie zadbać o odpowiednią wentylację i przepływ powietrza w takich miejscach. Są one bowiem narażone na wilgoć.

Specyficzne malowanie – kuchnia i łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *