Pasy na ścianie to bardzo elegancki wzór. Dzięki temu pomieszczenie zyskuje elegancję i to tak zwane coś, które nie jest łatwo nazwać. Bez wątpienia takie powierzchnia będzie stanowiła niezwykle atrakcyjny deseń. Nie jest to jednak łatwe do zrobienia. Potrzeba trochę cierpliwości, dokładności i zaangażowania. Sprawdź zatem, jak pomalować ścianę w pasy.

Czego potrzebujemy?

Do osiągnięcia zamierzonego efektu koniecznie musisz wyposażyć się w kilka ważnych narzędzi. Zasadnicze znaczenie ma oczywiście farba. Będziesz potrzebować dwóch kolorów. Zdecyduj się na takie odcienie, które Ci się najbardziej podobają. Najważniejsze, aby barwy do siebie pasowały. Niezbędnym elementem jest także taśma malarska. Zainwestuj w produkt dobrej firmy, gdyż musi ona odpowiednio się kleić i łatwo odchodzić od powierzchni ściany. Pozostałe narzędzia istotne przy tym zadaniu to poziomica, najlepiej dość długa i coś do pisania.

Szerokość pasów

Pierwszą ważną czynnością jest dobór odpowiednich barw, a także ustalenie szerokości pasów. Jest to bardzo indywidualna kwestia. Wszystko zależy od tego, jakiego spodziewasz się efektu. Pasy mogą być szerokie lub wąskie. Bardzo dobrze prezentuje się wzór z różnymi szerokościami lub taki, który przeplatany jest cienkimi pasami. Najlepiej narysuj sobie wzór na kartce papieru i sprawdź, jak będzie się prezentował. Każdy efekt z paskami może być ciekawy. Najważniejsze jest jednak to, żeby nie przesadzić i nie osiągnąć wyniku innego od spodziewanego.

Najważniejsza jest cierpliwość

Przy malowaniu pasów na ścianie, najważniejszym elementem jest cierpliwość. Gdy powierzchnia jest dobrze przygotowana, pokrywasz ścianę jedną farbą, która ma stanowić podstawę i bazę całego procederu. Będzie ona tłem, dlatego powinna być najjaśniejsza. W dalszej kolejności zmierz ścianę i dopasuj szerokość pasów. Następnie narysuj linie na ścianie przy pomocy ołówka i poziomicy. Najbardziej czasochłonnym punktem programu jest bez wątpienia naklejanie taśmy malarskiej. Przyklejamy ją od góry i prowadzimy prosto po narysowanej wcześniej linii. Musi ona być umieszczona dokładnie, aby nie doszło do podejścia pod nią farby w trakcie malowania. Pamiętaj także o tym, aby ślad ołówka pozostawić we wnętrzu pasa, który będziesz malować. W takiej sytuacji zwyczajnie zamalujesz go farbą. Istotne jest to, aby nie zaklejać ołówka taśmą, gdyż pozostanie po nim ślad. Teraz przystąpisz do najprzyjemniejszej czynności spośród całej gamy zadań, malowania pasów. Dobierz odpowiedni wałek. Malowanie rozpoczynaj od góry i nakładaj wałek częściowo na taśmę. Po pomalowaniu, gdy farba jest jeszcze wilgotna, delikatnie usuń taśmę malarską. Jest to bardzo ważne, ponieważ przy zbyt późnym odklejeniu taśmy może dojść do oderwania płatów farby razem z taśmą! Więcej porad tego typu znajdziesz na stronie https://www.taniobuduj.com.pl/kategoria/wystroj-wnetrz/.

Jak pomalować ścianę w pasy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *