Kojarzy się z otwartą przestrzenią, niebem i wodą. Niebieski to kolor, który sprawi, że aranżacja wnętrza stanie się świeża, a przez to przyjemna. Jeśli szukasz recepty na stworzenie pomieszczenia, w którym zapanuje atmosfera sprzyjająca odpoczynkowi, wykorzystaj w stylizacji właśnie kolor niebieski. Oto kilka wskazówek, które ułatwią Ci wplecenie błękitu do aranżacji wnętrza.

Niektórzy mogliby powiedzieć, że kolor niebieski jest zimny i wykorzystanie go w aranżacji wnętrza sprawi, że pomieszczenie będzie wydawało się chłodne. Nic bardziej mylnego. Błękit doda mieszkaniu świeżości i sprawi, że będziesz chciał się w nim rozgościć na długie, leniwe godziny.

Sypialnia i salon

aranżacja ścian

Błękit szczególnie dobrze sprawdzi się w aranżacji pokoju dziennego oraz sypialni. Barwa ta bowiem, dzięki swoim pozytywnym skojarzeniom, będzie miała dobry wpływ na twój nastrój, a co za tym idzie, pomoże ci się zrelaksować. Jeśli jednak wciąż nie wiesz, jaka barwa będzie idealnym rozwiązaniem do sypialni, zapoznaj się z poradnikiem:W jakim kolorze urządzić sypialnię?

Natomiast jeśli marzą ci się niebieskie ściany, modny efekt uzyskasz, jeśli zestawisz kolor z inną barwą – ten zabieg nie tylko urozmaici stylizację, ale też pozwoli przełamać chłód koloru niebieskiego. Do jakich barw pasuje zatem błękit? Do bieli, szarości, zieleni, żółci czy nawet fioletu. Wato pamiętać, że wybierając stonowane barwy uzyskasz harmonijne połączenie – kontrastowo dobrane będą mocnym akcentem kolorystycznym.

Morze inspiracji

Błękit może jednak dominować w aranżacji wnętrza nawet jeśli, pomalujesz ściany innym kolorem farby. Jeśli zatem lubisz niebieski, ale nie chcesz stawiać na tak odważny krok aranżacyjny, wykorzystaj błękit w dodatkach. Doskonałym przykładem takiego rozwiązania jest styl marynistyczny – wnętrza urządzone w duchu tej estetyki są jasne i świeże, a przy tym przytulne i przyjazne. Podstawową barwą w stylu marynistycznym jest biel, a błękit znajdziesz w dodatkach takich, jak tekstylia czy meble.

Niebieski nie jedno ma imię

painting-1479503_1280

Błękit, jak każdy inny kolor, ma wiele odcieni, dlatego możesz dobrać barwę do charakteru swojego mieszkania. Niebieski gołębi, czyli błękit przełamany szarością, będzie znakomicie pasował do wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim. Natomiast intensywna kobaltowa barwa stanie się interesującym uzupełnieniem wnętrz utrzymanych w estetyce glamour.

Kolor niebieski w aranżacji wnętrz – jak go wykorzystać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *