Rok 2017 wita nas przytulnością i powrotem do natury. Preferowane są barwy ziemi i roślin, a także ciepłe pastelowe kolory. Zestawienie kolorów roku 2017 pozwalają na stworzenie pomieszczeń o prawdziwie ciepłym charakterze, w których będziemy się czuli dobrze i bezpiecznie.

Greenery – zielona radość

Kolorem roku 2017 został wybrany Greenery – to dzięki niemu możemy stworzyć we własnym mieszkaniu enklawę spokoju i harmonii z naturą. Barwa ta będzie odpowiednia dla przestronnych salonów bogato udekorowanych roślinami doniczkowymi i innymi akcentami w leśnych kolorach – brązowe elementy drewniane czy dodatki w odcieniach szarości będą idealnym uzupełnieniem tego wystroju. Greenery to także radość, spokój i poczucie bezpieczeństwa – doskonale wpływa na samopoczucie i pomaga ukoić nerwy. O tym, jak inne kolory wpływają na nasz nastrój przeczytasz tutaj: http://deko-rady.pl/porady/kolory-scian-wplywaja-samopoczucie_11194

malowanie-ścian

Rajski błękit

W czołówce zestawienia Pantone znalazły się też odcienie niebieskiego – Island Paradise, Lapis Blue oraz Niagara. Barwy te najchętniej wybierane są do sypialni i pokojów dziecięcych, w szczególności te jaśniejsze, ciemniejsze natomiast są właściwe dla stylowych salonów i korytarzy. Powinno się natomiast wystrzegać malowania jadalni w niebieskich kolorach – podobno obniżają one apetyt!

Mieszkanie w różu

Różowy kolor nie musi być tylko wyznacznikiem pokoju dziecięcego, najczęściej zamieszkanego przez małą dziewczynkę. Intensywniejsze odcienie będą równie odpowiednie do sypialni, gdzie zapewnią Ci poczucie przytulności, a jednocześnie naładują energią i pozwolą nabrać pozytywnego nastawienia do życia.

aranżacja ścian

Orzechowy brąz

Brązowy pięknie koreluje z zielenią – razem tworzą prawdziwie leśny klimat w mieszkaniu. Idealnie więc wpisuje się w zestawienie kolorów roku 2017 – przytulne wnętrza, poczucie bezpieczeństwa i bliskość natury. Brązowy daje też poczucie stabilizacji i spokoju. Wykorzystując obecne trendy, nie tylko stworzysz modny wystrój przestrzeni, ale również dobrze poczujesz się we własnym mieszkaniu!

Najmodniejsze kolory ścian w 2017 roku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *