Jest to optymistyczny kolor, który wprawia w pozytywny nastrój, a zastosowany w aranżacji wnętrz, ożywia pomieszczenie. Zieleń, najmodniejszy kolor sezonu, nie jedno ma imię, dlatego możesz wykorzystać barwę w stylizacji swojego mieszkania na wiele różnych sposobów.

Niektóre trendy okazują się być jedynie chwilową modą, inne z kolei wchodzą do wnętrzarskiej klasyki. Przykładowo styl skandynawski jest jednym z najpopularniejszych od kilku ładnych lat. z kolei retro i design z lat 60. i 70. po długich latach zapomnienia przezywa obecnie renesans. O ile o popularności i trwałości niektórych trendów trudno wyrokować, o tyle w kwestii kolorów spraw jest znacznie prostsza, a to za sprawą instytutu Pantone. To właśnie ta placówka każdego roku ogłasza, który kolor będzie najmodniejszy w danym sezonie. Werdykt opiera się na dogłębnej analizie trendów, dlatego zawsze jest to trafiony wybór. W tym roku Pantone jako najmodniejszą barwę wskazał zieleń. Oto jak wykorzystać ten kolor w aranżacji wnętrza, a jeśli ciekawią cię inne modne kolory, zajrzyj na https://www.babskiswiat.com.pl/pastele-w-aranzacji-wnetrz.html

W stronę natury

matteucia-struthiopteris-1205292_1280

Zieleń to optymistyczna barwa, która wprawia w pozytywny nastrój, dlatego jest doskonałym pomysłem w aranżacji wnętrz. Kolorystyczny werdykt Pantone można w aranżacji pomieszczeń efektownie połączyć z innym szalenie modnym trendem – urban jungle. W skrócie, jest to wykorzystywanie w aranżacji wnętrz jak największej ilości roślin ozdobnych, aby przypominały one miejską dżunglę. Takie wykorzystanie zieleni w postaci żywych roślin będzie najlepszą interpretacją kolorystycznego trendu.

Zieleń butelkowa

Instytut Pantone jako najmodniejszy odcień zieleni wskazał jasną barwę groszku. Jednak inne odcienie tej barwy cieszą się równie dużą popularnością. Przykładowo butelkowa zieleń pojawia się w  wielu aranżacjach. Szczególnie ciekawy efekt uzyskasz, jeśli zdecydujesz się na farbę tablicową właśnie w kolorze butelkowej zieleni.

Kolor jarmużu

hotel-1979406_1280

Jeśli wydaje ci się, że zieleń jest zbyt intensywną barwą, która będzie niekorzystnie wyglądać w aranżacji wnętrz, nie znasz jeszcze wszystkich odcieni zieleni. Zieleń to nie tylko barwa groszku czy butelek. W aranżacji wnętrz doskonale sprawdza się zieleń przygaszona szarością, czyli kolor jarmużu. Odcień ten jest subtelny, ale uzyskany dzięki niemu efekt z pewnością będzie fantastyczny.

Trendy 2017 – zieleń w aranżacji wnętrz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *