Remont jest tym, co od czasu do czasu spotyka każdego. W takiej sytuacji stoimy przed dylematem: osobiście podjąć się wykonania zamierzonych prac, czy może zatrudnić profesjonalną ekipę? Oba rozwiązania mają woje zalety i wady.

Remont przeprowadzony osobiście

W zależności od zakresu prac, które obejmować ma remont, możemy zdecydować się na osobiste wykonanie wielu czynności. Zwłaszcza jeśli mamy smykałkę do majsterkowania i prac remontowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu sami odpowiadamy za wykonane prace, nie narażamy się na nieuczciwych robotników i złe zainwestowanie pieniędzy. Nie musimy doglądać ekip remontowych i kontrolować ich poczynań w naszych czterech ścianach. Robiąc remont samodzielnie, potrzebujemy jednak sporo czasu. Często pracami w domu zajmujemy się po godzinach pracy, co wiąże się ze zmęczeniem i wydłużającym się czasem remontu. Jest jeszcze inna kwestia, która warto wziąć pod uwagę. Czy mamy odpowiedni sprzęt? Jeśli w naszych skrzynkach narzędziowych czy warsztacie znajdziemy przynajmniej podstawowe narzędzia i akcesoria, nie będziemy mieli problemu z położeniem paneli czy ułożeniem glazury (tutaj przeczytacie, jak uniknąć błędów podczas klejenia płytek). W innym wypadku konieczność zakupu niezbędnych sprzętów może okazać się sporym wydatkiem.

Zatrudniamy fachowców

Z fachowcami różnie bywa, dlatego jeśli chcemy powierzyć profesjonalistom odnowienie naszego mieszkania, najlepiej sięgnąć po sprawdzoną i polecaną przez znajomych ekipę. Nie musimy martwić się o niezbędne narzędzia, możemy też zlecić danej firmie zakup i dowóz niezbędnych materiałów. W przypadku większości firm, możemy wszystkie niezbędne czynności zlecić jej pracownikom, a efektem cieszyć się dużo szybciej, niż w przypadku osobistego remontowania. Od profesjonalnych usługodawców dostaniemy również gwarancję na wykonane przez nich prace.

Photo credit: foka kytutr / Foter /(CC BY-NC-SA 2.0)

Remont – zatrudnić ekipę czy zrobić samemu?
Tagi:    

Komentarz do “Remont – zatrudnić ekipę czy zrobić samemu?

  • 1 października 2014 z 13:53
    Permalink

    W przypadku samodzielnego remontu po pierwsze trzeba dysponować czasem, co dzisiaj jest coraz trudniejsze, bo narzędzia można zarówno wypożyczyć lub kupić mniej profesjonalne w każdym markecie budowlanym.
    Odnośnie ekip remontowych to warto dla ekipy przygotować harmonogram prac i sprawdzać czy się go trzymają i jak idzie praca.

    Powtórz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *