Farba magnetyczna jest bardzo ciekawą alternatywą dla farb tradycyjnych. Jeśli szukasz czegoś innego niż typowe pokrycia ścian warto się z taką możliwością zaznajomić i ją rozważyć. Ma ona wiele zalet, które jednak mogą być przydatne tylko w konkretnych sytuacjach i kontekstach.Zacząć wypada więc od miejsc w których w pełni rozwinie ona swoje „skrzydła”, Poniższa lista jest wyliczeniem typowego zastosowania:

  1. Biura,
  2. Pracownie,
  3. Szkoły,
  4. Przedszkola,
  5. Pokoje dziecinne.

Co czyni ją tak unikatową? Jej właściwości podobne do tablic czy powierzchni lodówek – przyciąga magnesy. Dodatkowo nie zawiera rozpuszczalników ani ołowiu czy tez innego typu szkodliwych substancji lotnych.

Dzięki temu uzyskujesz ciekawa powierzchnię, która można dekorować zdjęciami, pracami plastycznymi dzieci, czy tez własną twórczością bez używania gwoździ czy pinezek bądź taśm klejących.

Jeśli chodzi o biuro to jej zastosowanie będzie jeszcze bardziej szerokie – od karteczek, przypominających o rożnych czynnościach, aż po płachty na których odbywają się narady czy popularne „burze mózgów”. Oznacz to po prostu, iż uzyskujesz bardzo duży rozmiar roboczy dający komfort pracy oraz poczucie kreatywności i nowatorstwa.

Ciekawym pomysłem może też być nałożenie takiej farby na ściany w sklepach czy biurach firm usługowych, gdzie przewijają się klienci. Daje to bardzo szerokie pole do ekspozycji wielu ciekawych projektów, a także niestandardowego prezentowania produktów.

Jej wymogi techniczne co do podłoża nie są duże – można jej użyć wszędzie tam, gdzie farb akrylowych, a więc na płytach gipsowych, cemencie, murze czy tynku. Należy ją pokryć farbami powierzchniowymi i w ten sposób uzyskać jednolity kolor na ścianie.

Farba magnetyczna – gdzie warto stosować?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *