Partaczy na rynku usług malarskich, podobnie jak w innych branżach, nie brakuje. Po czym poznać, że masz do czynienia z kimś takim? W tym tekście znajdziesz odpowiedź na to jak uratować się przed złapaniem się za głowę po skończonej pracy „fachowca”.

Zanik jednak zaczniesz zastanawiać się z kim rozpoczniesz współpracę ułóż swój plan remontu. Powinien ona zawierać następujące punkty:

  1. Jakie ściany chcesz pomalować,
  2. Jakim rodzajem farb,
  3. Na jaki kolor (kolory),
  4. W jakim czasie,
  5. Co i jak należy zabezpieczyć w trakcie malowania,
  6. Ile pieniędzy chcesz na nie przeznaczyć.

Jeśli nie jesteś pewien któregokolwiek z tych punktów poszukaj informacji w internecie bądź wśród znajomych, którzy właśnie zakończyli remont. Ci ostatni mogą również stanowić bardzo dobre źródło informacji na temat dobrego fachowca z którego usług korzystali.

LOGO_1384626584Przyjmijmy jednak, iż nikt ze znanych Ci osób nie robił ostatnio remontu ani nie znasz żadnego, godnego zaufania, fachowca. Wtedy pozostaje Ci się zdać na wynik własnych poszukiwań. Po przygotowaniu wspomnianej wyżej listy czas zagłębić się w internet i spośród ogłoszeń odszukać te, które mają jakieś opinie. W ten sposób dokonasz pierwszej selekcji odsiewając osoby mające zbyt dużo negatywnych komentarzy. Tu mała podpowiedź – warto odwiedzić fora tematyczne gdzie z pewnością napotkasz na opinie oceny użytkowników bądź samych fachowców dających rady.

705729

To ostatnie ma niebagatelne znaczenie – dobry malarz zna się bowiem na swoim fachu, jest zorientowany w nowinkach, a także powinien podpowiedzieć najlepsze rozwiązania dla Ciebie. Jego wiedza i umiejętności nie powinny kończyć się na postawieniu prostej linii na ścianie ale też nie może nie być zorientowany co do rozmaitych technik dekoracyjnych, sposobów używania różnych narzędzi w zależności od potrzeb oraz potrafić mieszać barwniki. Cenną podpowiedzią jest również zapytanie z materiałów jakiego producenta korzysta bowiem zalecane jest, aby wszystkie używane podczas malowania farby i tym podobne produkty były wytworzone przez jedna firmę.

Kolej na szczerą rozmowę z kandydatem do podjęcia zlecenia. Podczas niej zapytaj o:

  1. Czas jaki działa w tym biznesie,
  2. Doświadczenie,
  3. Czy sam wykonuje zlecenia czy też ma podwykonawców?
  4. Czy oferuję pisemną gwarancję na swoje usługi?
  5. Czy ma referencje?
  6. Jakich produktów używa

Co powinno zaalarmować Twoją czujność?

  1. Malarz może „już” zacząć – dobrzy fachowcy są zwykle zajęci,
  2. Kontakt z nim jest utrudniony, nie odbiera telefonu, nie oddzwania,
  3. Nie zachowuje się w sposób profesjonalny – nie przychodzi na umówione spotkanie, spóźnia się ciągle,
  4. Nadużywa alkoholu w pracy (całkowicie dyskwalifikuje takiego „fachowca”).

Jeśli wszystko jest w porządku określcie razem ramy czasowo-finansowe czyli:

  1. Co dokładnie wchodzi w zakres usługi,
  2. Czy malarz sam przygotuje pomieszczenie, a następnie posprząta po zakończeniu pracy,
  3. Jak zabezpieczy meble i wszelkie inne elementy, które mogą ulec zniszczeniu,
  4. Jak dużo czasu zajmie mu cały projekt od wejścia do wyjścia z pomieszczenia,
  5. Jaki jest całkowity koszt usługi oraz jaką formę płatności (i termin) przewiduje.

Pamiętaj również o tym, iż za główne kryterium wyboru nie może zostać przyjęta cena – doprowadzi to bowiem do tego, że wybierzesz osobę nieprofesjonalną bądź kogoś, kto świadczy usługi marnej jakości. Dobry fachowiec, mający sporo zleceń, nie podejmie pracy poniżej pewnej kwoty – jeśli napotkasz taką osobę powinien być to sygnał do zrezygnowania z jej usług.

Trzymając się moich rad będziesz w stanie wybrać osobę rzetelną oraz znająca się na swoim fachu, co ustrzeże Cię przed partaczami i pieniędzmi wyrzuconymi w błoto.

Jak wybrać fachowego malarza?

Komentarze 2 thoughts on “Jak wybrać fachowego malarza?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *