Wybierając farby do pokoju dziecięcego należy dokładnie przemyśleć kolor jaki chcesz położyć na ścianach. Dlaczego jest to takie ważne? Chodzi przede wszystkim o samopoczucie Twojego dziecka, a także jego zdolności do koncentracji oraz chęci do przebywania w nim.Jeśli Twoja pociecha jest uczniem wówczas z pewnością przyda jej się spokój i wyciszenie ale także energia, której nigdy dość w procesie przyswajania informacji. W takiej sytuacji idealnym wyborem będzie biel lekko przełamana pomarańczem lub żółtą pastelą. Do zastosowania zarówno w monochromatycznej wersji jak i gradacji odcieni.

Jeśli jest Ci natomiast potrzebne skupienie do pracy analitycznej wówczas raczej nie kieruj swojej uwagi w stronę barw intensywnych rozpraszających uwagę. Odcienie spokojne i czyste są dokładnie tym czego szukasz – szarość, błękity i beże. W tym przypadku najlepiej stosuj tylko i wyłącznie jeden kolor bądź bardzo zrównoważona tonację bez wyraźnej dominacji jednego koloru.

Jeśli natomiast Twoje dziecko jest urodzonym artystą możesz wówczas pozwolić sobie na dużo większa swobodę w stosowaniu wyrazistych kolorów, które pobudza je do działania twórczego. Zmiksowany żółty z zielonym to pewny relaks wraz wyzwalaniem kreatywności. Dobrym pomysłem jest pokrycie konkretnych ścian rożnymi kolorami bądź utworzenie mocnych kontrastów.

Cokolwiek jednak wybierzesz pamiętaj aby skonsultować to ze swoim dzieckiem, dzięki czemu będzie ono czuło, że to jego pokój.

Jakie farby do dziecięcego pokoju?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *