Malowanie ścian to na pozór trudna i dosyć czasochłonna czynność. Jeśli jednak dobrze rozłożymy wszystkie swoje działania i zaopatrzymy się w profesjonalne narzędzia cały proces malowania wcale nie musi być utrapieniem, wręcz przeciwnie.

Malowanie to część remontu, która zawsze wiąże się z kilkoma czynnościami. Po pierwsze odświeżeniem ścian, po drugie wyniesieniem wszystkiego z pomieszczenia. Nie ma się zatem co łudzić, że cały proces ominie nas bez echa.

Grunt w tym by wcześniej założyć jakie prace będą przeprowadzone i jakim nakładem pracy.

Przygotowanie pomieszczenia do malowania

Sprawne malowanie powinno przede wszystkim opierać  się na zabezpieczeniu wszystkich elementów wyposażenia, w którym remont zostanie przeprowadzony. Dobrze jest w tej kwestii zakupić duże ilości folii malarskiej i przykryć nią poszczególne oraz podłogę (szczególnie wtedy, gdy położona jest na niej wykładzina).

Co więcej, w pomieszczeniu należy zdemontować wszelkiego rodzaju oprawy świetlne, lampy. Nie obędzie się również bez poluzowania gniazd elektronicznych i włączników światła.

Resztę trudnych do wyczyszczenia elementów po prostu zaklejmy taśmą. Łatwiej będzie nam później wszystko doczyścić.

Co do ścian..

malowanie

Jeśli nasza ściana była malowana wcześniej koniecznie musimy pamiętać o jej zagruntowaniu. W innym przypadku farba nie będzie wyglądała tak efektownie.

Do sufitu koniecznie należy wybrać farby matowe(które można zakupić w marketach budowlanych). Ogólnie farby nie powinny być również zbyt gęste, ich położenie będzie wówczas dość uciążliwe.

Ściany możemy malować przy użyciu różnego rodzaju wałków oraz tradycyjnych pędzli. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od naszych indywidualnych upodobań i umiejętności.

Jak malować, a jak nie malować?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *